04.06.2019 Lekcja matematyki według programu edukacyjnego "Wartość dodana".

04.czerwca w klasie V odbyła się druga lekcja matematyki według scenariusza programu edukacyjnego "Wartość dodana". (więcej o programie: https://www.szkolazklasa.org.pl/wartosc-dodana )              fotorelacja z I lekcji

Tym razem zadaniem uczniów było przygotowanie pysznej sałatki (demokratycznie wybrano sałatkę owocową Uśmiech). Realizacja wyzwania wymagała przygotowania przez uczniów przepisów, na podstawie których przygotowali  prezentacje przedstawiające koszty zakupów (na podstawie cen produktów w wybranych sklepach) oraz koszt sporządzenia sałatki w przeliczeniu na 1 osobę.

Realizacja zadania pokazała, że uczniowie potrafią wykorzystywać w życiu codziennym umiejętność  zbierania i opracowywania danych, sprawnie wykonują działania na ułamkach dziesiętnych, potrafią  przeliczać miary oraz szacować wyniki działań.

Beata Kowalska

Zapraszam do galerii zdjęć, gdzie zobaczycie, że zadanie zostało wykonane na 5+
(przygotowana wspólnie „przePyszna sałatka” zniknęła w mgnieniu oka Śmiech)