03.04.2019 Lekcja matematyki według programu edukacyjnego "Wartość dodana".

03.kwietnia w klasie V odbyła się lekcja matematyki według scenariusza programu edukacyjnego "Wartość dodana". (więcej o programie: https://www.szkolazklasa.org.pl/wartosc-dodana )

Wyzwanie: "Stwórzcie wymarzoną salę lekcyjną" ,  realizowane etapowo (Koło Design Thinking), pozwoliło uczniom na wzajemne poznanie upodobań i oczekiwań, nauczyło, jak ważna jest umiejętność pracy w grupie, umiejętność komunikacji oraz umiejętność  przedstawiania swoich argumentów i przyjmowania krytyki.

Efektem pracy uczniów były SUPER projekty wymarzonych sal lekcyjnych, przedstawione w różnych formach (rysunki, plany, makiety). Uczniowie przekonali się także, że wiadomości i umiejętności zdobywane na lekcjach (dokonywanie pomiarów, obliczanie pól i obwodów, poprawne stosowanie skali, obliczanie kosztów zakupów, szacowanie wyników działań), są przydatne w życiu codziennym.

A to przecież najważniejsze Uśmiech.

Beata Kowalska

Zapraszam do galerii zdjęć