Chłopaki (nie) płaczą…. Świętujemy filmowo dzień chłopca :) - 28.09.2023

W czwartkowe przedpołudnie młodzież z klas 4-8 wybrała się do Multikina do Zgorzelca na film „O psie, który jeździł koleją” według powieści Romana Pisarskiego.
Uczniowie mogli skonfrontować swoją znajomość lektury z nową wersją reżyserską Magdaleny Nieć, która uwspółcześniła przekaz książkowy oraz nadała mu inne zakończenie.
Jednak podobnie jak przy czytaniu książki, tak i podczas oglądania filmu nie zabrakło powodów do wzruszeń, również wrażliwi dżentelmeni mieli łzy w oczach, widząc przyjaźń dziewczynki i psa, ratującego jej życie.
„Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.” ( https://www.filmweb.pl/.../O+psie%2C+kt%C3%B3ry+je%C5...)
Osłodą dla naszych chłopaków okazało się nie tylko dobre zakończenie filmu, ale też małe co nie co w postaci pysznej przekąski.
W miłej atmosferze wróciliśmy do szkoły.

Sylwia Olszak