Zakończenie roku szkolnego 2022 / 2023 - 23.06 :)

Nie do wiary, że zakończył się kolejny rok szkolny. Przeminął tak szybko, że wprawił swym tempem w zdumienie większość z nas.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30. Apel prowadziła przewodnicząca SU, Zosia Mazur oraz Gabryś Kutrowski.
Pani dyrektor przywitała serdecznie wszystkich gości, rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Najpierw uczniów nagradzali goście: pan Jan Magda – Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk, pani Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego, pani Stanisława Pyszko – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pieńsku (pani Pyszko wręczała także nagrodę w imieniu przewodniczącego – pana Łukasza Brodziaka), pani Joanna Winnicka – Dyrektor EuRegioKom w Pieńsku, pan Dariusz Chodor – radny Rady Miejskiej w Pieńsku, pan Przemysław Płaziak – kierownik kopalni POZ-BRUK, pani Renata Kutrowska – właścicielka firmy REMI, pan Wojciech Szupieńko, pan Zygmunt Borowski, pan Łukasz Kisielewicz, który nagrodził uczniów w imieniu pana Roberta Waśkowskiego, prezesa OSP Dłużyna Dolna, oraz nasza pani dyrektor.

Nasza koleżanka Natalia Zabagło zaśpiewała pięknie znaną wszystkim piosenkę „Szkoła pod topolą”, a następnie wraz z wychowawczyniami z klas 1-3 nagrody wręczały mamy z Rady Rodziców: pani Monika Zyzdorf, pani Kamila Brzozowska oraz pani Aneta Pietrzak.
Pani Edyta Jarosz podziękowała za współpracę wszystkim rodzicom klasy III, która zakończyła pierwszy etap edukacji, i wraz z uczniami zaprezentowała krótki program artystyczny.
Potem przyszła kolej na wyróżnienia dla uczniów klas 4-7; wychowawcy wręczali je wraz z panią dyrektor.

Dalsza część programu poświęcona została uczniom, którzy po raz ostatni stali dzisiaj obok nas na uroczystości – naszym ósmoklasistom. Było wzruszająco, uroczyście, i … trochę smutno. Dzieciaki z klas młodszych pożegnały swych najstarszych kolegów, wszyscy ósmoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a rodzice – podziękowania za wieloletnią współpracę.
Następnie pani dyrektor podziękowała za przewodniczenie Radzie Rodziców pani Monice Zyzdorf oraz całej radzie za prężną i owocną współpracę.
Zakończeniem uroczystości był program artystyczny klasy ósmej.

Kochana młodzieży, życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach i spełnienia najskrytszych marzeń. Pamiętajcie o nas, bo my o Was na pewno będziemy!
Wszystkim uczniom życzymy cudownych i beztroskich wakacji. Oby obfitowały w piękną pogodę i niezapomniane przygody. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor Marzena Liskowacka – Kobyłt wraz z pracownikami szkoły.
TEKST: Katarzyna Mazur