Egzamin na kartę rowerową - 31.05.2023 :)

We środę 31 maja po półrocznych, żmudnych przygotowaniach (pod czujnym okiem pana Jerzego Błauciaka na lekcjach techniki) czwartoklasiści naszej szkoły przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową. To pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Składał się on z części teoretycznej- test wiedzy o ruchu drogowym, budowie roweru i pierwszej pomocy.

Następnie uczniowie przystąpili do drugiej- praktycznej części egzaminu, polegającej na prawidłowym przejechaniu wytyczonej trasy z zachowaniem wszelkich zasad i przepisów ruchu drogowego. Tą część nadzorowali policjanci z Powiatowego Wydziału Ruchu Drogowego- pani asp. Mariola Śniegula i pan st. asp. Michał Bumbul. Egzamin przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, którą w dużej mierze zapewnili sami policjanci. Wielomiesięczne przygotowania przyniosły efekt- wszyscy zdali egzamin pomyślnie uzyskując swoje pierwsze „ PRAWO JAZDY”. Hura !!! To jednocześnie fantastyczny prezent na Dzień Dziecka. Gratulacje dla „ czwartaków” i podziękowania dla policjantów jak również dla pani Joanny Kroczyńskiej i pana Jarosława Żółtańskiego za pomoc w zorganizowaniu tego ważnego wydarzenia. Uroczystego wręczenia Karty Rowerowej każdemu świeżo upieczonemu, pełnoprawnemu rowerzyście dokonał pan policjant przekazując jednocześnie wszystkim fantastyczne upominki. Szczególne podziękowania kieruję do pana Komendanta Policji w Pieńsku kom. Piotra Grzesków, który całe przedsięwzięcie koordynował oraz do pani Dyrektor Marzeny Liskowackiej- Kobyłt , która wspierała naszych uczniów dobrym słowem i przyjaznym uśmiechem zmniejszając tym samym poziom stresu naszych młodych cyklistów. :)

Jerzy Błauciak