Wyróżnienie w konkursie muzycznym - 17.05.2023 :)

17 maja 2023 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu odbył się konkurs wiedzy muzycznej o instrumentach muzycznych, który adresowany był do uczniów klas III szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zgorzelec oraz gminy Pieńsk.

Konkurs swoim patronatem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Zgorzelec – pan Rafał Gronicz, Wójt Gminy Zgorzelec – pan Piotr Machaj oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk – pan Jan Magda.
W konkursie uczestniczyło 8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktoria J., Amelia J. oraz Aniela D.
Dziewczęta utrwalały wiedzę o instrumentach muzycznych pod okiem swojej wychowawczyni – pani Edyty Jarosz - oraz na zajęciach edukacji muzycznej, prowadzonych przez panią Olgę Kuzovkovą.
Konkurs wzbudził wiele emocji, a walka była bardzo zacięta. Po 22 niełatwych pytaniach teoretycznych uczniowie rozpoznawali brzmienie poszczególnych instrumentów muzycznych. Mieli również okazję wysłuchać mini koncertów między kolejnymi etapami konkursu. Swoimi umiejętnościami chwalili się uczniowie zgorzeleckiej Państwowej Szkoły Muzycznej.
Po wyrównanej rywalizacji nasza reprezentacja została wyróżniona dyplomami oraz nagrodami za udział w konkursie.
Wiedząc, jaki ogrom pracy wykonały nasze dziewczęta zagłębiając się w tajniki wiedzy muzycznej, bardzo dziękuję, że tak chętnie uczyły się ciekawych, ale zarazem trudnych rzeczy.
Dziękuję bardzo panu Mariuszowi Drewiczowi za poświęcenie swojego czasu i dowiezienie dziewczynek w obie strony. Jak zawsze szkoła może liczyć na pomoc naszych rodziców.
Gratuluję sukcesu i z niecierpliwością czekam na kolejne muzyczne wyzwania.

Z muzycznym pozdrowieniem – dyrektor Marzena Liskowacka - Kobyłt