Kolejna edycja "Dzieciaków Sadzeniaków" - 15.05.2023 :)

Wczoraj, 15 maja, odbyły się warsztaty dla klas 0-3, przeprowadzone w ramach programu „Dzieciaki sadzeniaki” przez pracowników sklepu Leroy Merlin w Zgorzelcu. Jest to ogólnopolska akcja edukacyjna dla najmłodszych dzieciaków. Odwiedziła nas pani Natalia Kopczyk oraz pan Maksymilian Gordziejewski. :)

Najpierw przeprowadzona została prezentacja multimedialna na temat znaczenia roślin i ich ochrony. Rozmawialiśmy o terenach zielonych, nazywaliśmy najpopularniejsze drzewa j krzewy, a także przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w lasach.
Następnie wszyscy zeszliśmy do świetlicy, aby zabrać się do prawdziwej, ogrodniczej roboty. :)
Otrzymaliśmy od naszych gości doniczki, rękawice oraz przepiękne fartuszki. Na stołach stał przygotowany keramzyt oraz ziemia. Każde dziecko posadziło śliczną sadzonkę bukszpanu, oczywiście według wskazówek pani Natalii. Frajdy było co niemiara!
Doniczki z roślinkami można było zabrać do domu. Mamy nadzieję, że wyrosną na piękne bukszpanowe krzewy!
Goście mieli dla każdego ucznia słodki poczęstunek. Dziękujemy! :)

Wychowawczynie klas 0-3:
Karolina Świderska