Depresję można zwyciężyć! :)

23 lutego przypada  Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Depresja nazywana jest chorobą duszy i ciała. Jest chorobą całego organizmu i podobnie jak nadciśnienie, cukrzyca czy inna choroba przewlekła, może być diagnozowana i skutecznie leczona. Nieleczona często prowadzi do samobójstwa.

Celem obchodów Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat tej choroby oraz innych zaburzeń z nią związanych, a także o konieczności jej diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia.

Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne!

Pamiętajmy, depresja to nie wstyd! Depresję się leczy!