Zgłosiliśmy naszą szkołę do "Mobilnych Laboratoriów Przyszłości"! :)

Tak, tak! :)

Nasze zgłoszenie zostało zarejestrowane i teraz oczekujemy na telefon. Wówczas uzgodnimy termin wizyty MOBILNYCH LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI w naszej szkole! :)

Od początku września 2022 r. specjalnie oznaczone i wyposażone w nowoczesny sprzęt Mobilne Laboratoria Przyszłości spotkać można na drogach wszystkich województw.

Mobilne Laboratoria Przyszłości odwiedzą całą Polskę.

Edukatorzy będą szkolić nauczycieli oraz prowadzić lekcje w formule praktycznych warsztatów.

Zajęcia warsztatowe będą prowadzone dla grup 10-15 osobowych. W czasie wizyty w szkole każdy z Edukatorów będzie mógł poprowadzić 4-5 godzin lekcyjnych. W ciągu jednego dnia grupa dwóch edukatorów przeprowadzi w jednej szkole łącznie 10 godzin lekcyjnych. Zajęcia pokazowe będą dotyczyć następujących bloków tematycznych:

DRUK 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej (posiadanej przez prawie wszystkie szkoły w Polsce - dzięki programowi Laboratoria Przyszłości). Młodzież w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczeń/uczniowie przygotują będą wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

JAK WIDZI KOMPUTER? - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapozna się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

Nie możemy się doczekać! :)