Wycieczka do Centrum Wody we Wrocławiu - 03.06.2022 :)

Hydropolis jest interaktywnym centrum, które ukazuje różne aspekty niesamowitego żywiołu, jakim jest woda. Powstało w budynkach MPWiK we Wrocławiu.
Klasa siódma z opiekunkami 2. czerwca mogła zobaczyć wystawy dotyczące podmorskich odmętów, statków, ludzi związanych z morzem, odkrywców.
Młodzież poprzez doświadczenia świetnie uczyła się o różnych stanach skupienia wody. Wysłuchała informacji o życiodajnym źródle. Siódmoklasiści zaciekawili się dziełami malarskimi związanymi z pejzażem morskim. Wszyscy odpoczęli w zielonym zakątku z mchem i leżakami. Po odwiedzeniu tego pięknego miejsca spacerkiem wędrowaliśmy na Rynek, po drodze szukając krasnali. Dodatkową atrakcją był Jarmark Świętojański. Wycieczka przebiegła w świetnej atmosferze. Młodzież mogła nauczyć się także zasad poruszania tramwajem i pociągiem.

Sylwia Olszak