02.05 - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

A co o nim mówi Wikipedia? :)

15. października 2003 do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m.in. Dzień Flagi RP.
Wybór dnia 2. maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

Pomysłodawcą ustanowienia święta był dziennikarz Andrzej Zaporowski.

Sejm 20. lutego 2004 ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

A zatem świętujmy!
Wywieśmy flagę! :)