28.04 - Konkurs historyczny "Wokół Konstytucji 3. Maja"

W dniu 28 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00 w sali informatycznej odbył się konkurs historyczny „Wokół Konstytucji 3 Maja”.
Test składał się z 29 pytań i trwał 45 minut. Pytania miały zróżnicowany poziom.
Konkurs miał formę quizu online, w którym wzięło udział jednocześnie 2000 uczestników w całej Polsce. Uczniowie logowali się na smartfonie na stronie kahoot.it oraz na stronie internetowej https://youtu.be/EK6h_8dGTPk.
Przed rozpoczęciem konkursu miały miejsce występy artystyczne z udziałem orkiestry wojskowej i zaproszonych solistów. Odśpiewano hymn narodowy.
Nie podano, ile było miejsc pierwszych, drugich i trzecich. Wyłoniono trzech laureatów, którzy najszybciej i poprawnie odpowiedzieli na pytania.
Nasza szkołę reprezentowali:
Kacper Cichosz klasa V
Krystian Piela klasa V
Gabriel Bieniek klasa VI
Jakub Hałdaś klasa VI
Mikołaj Macudziński klasa VIII
Brawo, brawo! I dziękuję.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali:

nauczyciel historii - p. Bogusława Chojnacka
nauczyciel informatyki - p. Marcin Kowalski