Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego we Wrocławiu.

13.kwietnia uczennica klasy 8, Zuzanna Miśta, wzięła udział w finałowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego we Wrocławiu.
Organizatorem konkursu była szkoła nr 29.
Konkurs rozpoczął się testem trwającym 60 minut.
Po nim wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 17 grup. Nasza grupa otrzymała nazwę "Szopy pracze", czyli po niemiecku "Waschbären". :) Oprócz nas w skład grupy wchodzili także uczniowie ze szkoły w Nowym Zamku oraz ze szkoły nr 84 we Wrocławiu.
Wszystkie grupy musiały udać się do Rynku Wrocławskiego. Tam, wg wskazówek umieszczonych na kartach konkursowych, trzeba było odwiedzać różne miejsca, udzielać właściwych odpowiedzi na pytania i ostatecznie ułożyć hasło będące rozwiązaniem konkursu. Uporaliśmy się z zadaniem błyskawicznie.
Hasło było sentencją Alberta Schweitzera; po niemiecku brzmiało następująco: "Tierschutz ist Erziehung zur Menschlichkeit", czyli "Ochrona zwierząt jest wychowaniem do człowieczeństwa".
Niestety, tylko jedna, wylosowana grupa otrzymała nagrody za to zadanie, pomimo iż wszystkie grupy rozwiązały je prawidłowo.
I nie byliśmy to my. Szkoda.
Po wylosowaniu zwycięskiej grupy wysłuchaliśmy nagranego specjalnie na tę okazję przemówienia konsula Niemiec, pana Hansa Jörga Neumanna.

Zuzia nie zajęła co prawda żadnego czołowego miejsca po sprawdzeniu testów, ale... my się tym nie przejmujemy. Przejście do drugiego etapu, godne reprezentowanie naszej szkoły oraz wspaniała postawa podczas konkursowych zabaw w rynku już są dla Zuzy wyróżnieniem a dla nas powodem do dumy.
Zuzia, jesteś wielka! I bardzo dużo potrafisz z języka niemieckiego! A ile znasz idiomów! ;)

Katarzyna Mazur