Egzamin na kartę rowerową - brawo, czwartoklasiści!:)

Środa była dla klasy IV dniem pełnym wrażeń. Dlaczego?
Otóż czwartoklasiści zdawali dziś egzamin na kartę rowerową. Przygotowywali się do niego pod okiem pana Jerzego Błauciaka – nauczyciela techniki.
Egzamin składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Obu części uczniowie klasy IV bali się jednakowo mocno. ????
Część pisemna to test sprawdzający znajomość znaków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego. Część praktyczna to jazda rowerem po wytyczonej trasie (skrzyżowanie, rondo, tzw. tarka, przejście dla pieszych). Cała trasa oznakowana została jak prawdziwa jezdnia i naprawdę robiła wrażenie!
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali funkcjonariusze policji - aspirant Leszek Polerowicz z komendy w Pieńsku i aspirant Michał Bumbul z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Trasę od strony technicznej przygotował pan Wojciech Ruciński - właściciel sklepu rowerowego "Lubię rowery" w Pieńsku – przy pomocy pana Marcina Stelmacha.
Całość tego jakże ważnego wydarzenia przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Organizator egzaminu, pan Jerzy Błauciak, obaj panowie policjanci oraz pan Wojciech robili wszystko, żeby zniwelować stres u naszych dzielnych egzaminowanych rowerzystów.
Udało się! Wszyscy bez przeszkód przebrnęli przez całość egzaminu i z dumą odebrali swoje wyczekane karty rowerowe.
Kochani, wielkie gratulacje! ????

Wychowawca klasy IV – Katarzyna Mazur

P.S. Galeria zdjęć na naszym szkolnym Facebooku - zapraszamy!