09.02.2021 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASIE VI

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy szóstej na lekcji wychowawczej rozmawiali o zasadach poruszania się w przestrzeni cyfrowej.
To święto obchodzone w całej Europie jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Główną myślą jest to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

Na podstawie prezentacji pani Anny Piwowarskiej "Uzależnienie dzieci i młodzieży od mediów cyfrowych" wspólnie rozmawialiśmy o niebezpieczeństwach, jakie niesie uzależnienie od mediów, jego objawy i następstwa. Uczniowie podawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz netykiety. Szóstoklasiści  zaprezentowali też swoje sposoby na odejście od komputera i spędzenie wolnego czasu.

Materiały pochodzą ze strony

Sylwia Olszak