OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytamy dziś głośno!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to ważne święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Dziś w klasach 4-6 również czytaliśmy na głos różne teksty- komiks "Kaczor Donald. Siostrzeńcy", sztukę  "Demeter i Kora" oraz tekst publicystyczny z czasopisma "Victor Junior" o ważnych problemach nastolatków.
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do głośnego czytania rodzicom, dziadkom i młodszemu rodzeństwu.

Wasza bibliotekarka Sylwia Olszak