15.12.2019 WIGILIA SOŁECKA

„Święta to czas niespodzianek ... ”

Święta to wyjątkowy i magiczny czas. Czas bycia razem.  Czas refleksji i zadumy.
Idealny świąteczny nastrój – rodzinny, ciepły i pełen refleksji.
Czas niespodzianek.

Z pewnością taką  wyjątkową  chwilą  okazał się świąteczny występ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY na uroczystym „Spotkaniu Opłatkowym”, zorganizowanym już po raz osiemnasty przez Radę Sołecką Dłużyny Dolnej i Dłużyny Górnej, w niedzielę 15 grudnia 2019r.   Coroczna uroczystość stała się już tradycją dla seniorów mieszkających w tej okolicy, a występ koła fletowego, pod opieką pani Marzeny Liskowackiej – Kobyłt i pomocy pana Wiesława Wyspiańskiego zadomowi się w sercach gości i jest zawsze niecierpliwie oczekiwany.  Przygotowany repertuar polskich kolęd i pastorałek „zapraszał” do wspólnego śpiewu wszystkich zebranych, a recytowane wiersze odzwierciedlały magię zbliżających się świat.

Poprzez Nasz występ mogliśmy podarować  te magiczne chwile wszystkim zebranym, wywołać  uśmiech lub zadumę, a na pewno radość . W ten sposób rozpoczęliśmy tak długo oczekiwany okres bożonarodzeniowy.

P. S. Jak zawsze serdecznie dziękuję  rodzicom za przywóz dzieci na występ!!!

Wesołych Świąt

M. Liskowacka – Kobyłt