28.10.2019 WARSZTATY ROBIENIA LAMPIONÓW Z DYNI

Warsztaty robienia lampionów z dyni

W poniedziałek gabinet nr 10 stał się miejscem artystycznej twórczości uczniów klasy piątej. Sezon na dynie był inspiracją warsztatów rzeźbienia w tym wdzięcznym tworzywie. Piątoklasiści uzbrojeni w piękne jesienne okazy pomarańczowych warzyw, łyżki, miski, fartuchy, a także podkładki wysłuchali wskazówek wychowawczyni, jak przygotować dyniowy lampion. Fantazja dzieci była niesamowita. Drążyli dynie, wycinali oczy, usta, nosy. Wszyscy bardzo sobie pomagali. Współpraca była na najwyższym poziomie. Gabinet pięknie posprzątany. Po skończonej pracy uczniowie zaprezentowali swoje lampiony. Pyszne pestki wszyscy zabrali na zdrowy deser.

Sylwia Olszak