06.06.2019 PRÓBNA EWAKUACJA BUDYNKU SZKOŁY

06.czerwca 2019r. , po raz drugi w tym roku szkolnym, zostały przeprowadzone ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji pracowników i uczniów z budynku Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej.
Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Dłużynie Dolnej.

W ewakuacji uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy przebywający w budynku szkoły.  Ćwiczenia przebiegały sprawnie i bez zakłóceń - uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili  budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi.

Odpowiedzialną za organizację ćwiczenia ewakuacji była Dyrektor Szkoły Aleksandra Rybaczuk.