03.02.2017 Uwaga ! Zagrożenia grypą !!

W dniu dzisiejszym pani dyrektor Jolant Seredyńska przypomniała dzieciom jak ważne jest zapobieganie i szybkie reagowanie na epidemię grypy, która rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Przypomniała,
iż bardzo ważne jest utrzymywanie higieny osobistej i właściwe odżywianie się a podstawowym i bardzo ważnym posiłkiem każdego ucznia jest śniadanie.

Grypa to ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy A, B, lub C. Choroba przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania), a największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii.

Bardzo łatwo można je przenieść na rękach, a wtedy dotykając ust, pocierając oczy czy nos nie trudno o zarażenie. Z tego względu bardzo ważne w zapobieganiu grypie jest częste mycie rąk, unikanie dotykania twarzy brudnymi rękoma.

Wspomniano także o zakażeniu meningokowym wywołanym przez bakterie zwane meningokami. Pogadankę przeprowadzono na prośbę  Inspektoratu Sanitarnego w Zgorzelcu. W dniu wczorajszym tj. 02 lutego 2017r, na semestralnym zebraniu rodziców, ow/w chorobie  zostali zapoznani także rodzice, którym rozdano ulotki iformacyjne.

Pedagog szkolny B. Chojnacka