18.12.2016 „Spotkanie opłatkowe” ‘ 2016

gdy potraw sto na stole

Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

Gdy siedzimy wszyscy w kole,

i mamy bliskich przy stole.

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie wiążą się z wyjątkowym i dobrym nastrojem! Wszyscy powinni cieszyć się z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych. Jednak nie każdy może cieszyć się na chwile spędzone z rodziną.Boże Narodzenie - najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt - jest trudnym okresem dla osób samotnych. Brak drugiej połowy wtedy boli najbardziej.

Właśnie dla tych samotnych starszych mieszkańców wsi ,  już po raz piętnasty, Rada Sołecka Dłużyny Dolnej i Dłużyny Górnej zorganizowała uroczyste „Spotkanie Opłatkowe”, które odbyło się 18 grudnia 2016.

Tradycją stało się już coroczne kolędowanie uczniów Naszej szkoły, w tym radosnym czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . Również w tym roku Koło fletowe „Fleciki” pod opieką pani Marzeny Liskowackiej – Kobyłt i chórek szkolny „Wiolinki” pod opieką pana Wiesława Wyspiańskiego dostał zaproszenie na sołecką uroczystość wigilijną – zaznaczę, że była to niedziela.

Wzruszający i pełen nostalgii występ wywarł ogromne wrażenie na wszystkich obecnych. Na twarzach zebranych pojawiał się uśmiech, radość, jak  również  zaduma, refleksja,  a niekiedy łza płynąca po policzku.
To wszystko było pięknym podziękowaniem za Nasz występ. Jakże Nammiło, że tyle emocji mogliśmy podarować  tego wieczora .  Właśnie takie chwile pozostają w pamięci na długo. Oczywiście wszyscy uczestnicy spotkania pięknie  włączali się w śpiew kolęd przy akompaniamencie fletów oraz świątecznych piosenek z chórkiem. Także wspaniałe bożonarodzeniowe sentencje  wprowadziły seniorów w wyjątkową świąteczno – zimową  atmosferę.

Ja ze swojej strony dziękuję flecistkom  i chórzystom za przybycie i cieszę się, że mogliście wzbogacić się po raz kolejny o nowe, jakże wyjątkowe przeżycie!!!

Dziękuję również wszystkim bliskim za obecność, wsparcie, zaangażowanie  i przywóz dziewcząt na wspólne kolędowanie! Bez PAŃSTWA pomocy ani rusz Uśmiech

Ze świątecznymi pozdrowieniami

M. Liskowacka – Kobyłt