11.12.2016 Msza święta w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Dłużynie Dolnej

Niedziela jest dniem wyjątkowym. Najbardziej spokojna ze wszystkich dni całego tygodnia. Spędzona w gronie najbliższych, pozwala odetchnąć po całym tygodniu ciężkiej pracy. Zjednoczone siły muzyczne – koło fletowe pod opieką pani Marzeny Liskowackiej – Kobyłt
i chórek szkolny – pod opieką pana Wiesława Wyspiańskiego,   spędziły dzisiejsze niedzielne południe –11 grudnia  br. – wspólnie grając i śpiewając  na mszy św. w kościele p.w.Chrystusa Króla w Dłużynie Dolnej.

To był Nasz wkład w Jarmark Świąteczny, który odbywał się przez kościołem,
a organizowany był przez Radę Rodziców Naszej szkoły.

Dziewczęta z zespołu fletowego mogły zaprezentować swoje zdobyte umiejętności gry
na flecie, a członkowie chórku mogli pochwalić się swoim śpiewem i w tak piękny sposób przyczynić się do jeszcze głębszej modlitwy wiernych zebranych w Kościele.

Dziewczęta zagrały na flecie tradycyjne polskie kolędy:Gdy się Chrystus rodzi, Gdy Śliczna Panna,Lulajże Jezuniu, Anioł Pasterzom mówił oraz Cichą noc.Chórek szkolny natomiast zaprezentował utworyAniołek najładniejszy, Bosy Pastuszeka na zakończenie naszego występu wspólnie zaśpiewaliśmy świąteczną piosenkę Jest taki dzień.

Wszyscy uczestnicy mszy św. pięknie włączali się w śpiew kolęd przy akompaniamencie fletów. Z zadumą wsłuchiwali się w delikatne brzmienie naszych głosów i instrumentów.  Wierzymy, że nasza gra i śpiew z głębi serca,  napełniła wszystkich radością i życzliwością, pozwalając jeszcze mocniej się modlić. Cieszymy się, że mogliśmy „obdarować” naszym występem wszystkich zebranych wiernych w kościele. Tym wspólnym występem zapoczątkowaliśmy tak cudowny i zawsze długo wyczekiwany - okres bożonarodzeniowy!

Nadchodzą najpiękniejsze święta w roku. ŚwiętaBożego Narodzenia. W tym magicznym czasie otwierają się Nasze serca i sprawiamy innym radość i przyjemność. Te ciepłe i przyjazne chwile niech trwają  aż do Świąt Bożego Narodzenia,  a może jeszcze dłużej ...

Wszystkim milusińskim dziękuję za mobilizację i wspaniały występ oraz jak zawsze rodzicom oraz dziadkom za przybycie i dowóz dzieci.

M. Liskowacka – Kobyłt

nauczyciel  muzyki