11.05.2016 Mobilne Planetarium w naszej szkole

Dzięki Radzie Rodziców, która pokryła koszty zaproszenia - 11 maja 2016r. w szkole gościliśmy Mobilne Planetarium firmy "Pasjonaci". Uczniowie szkoły mieli okazję obejrzeć projekcję o kosmosie - każda klasa  uczestniczyła w trwającym 45 minut seansie.

Seanse multimedialne prezentowane przez firmę, realizowane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego (rzutnik przestrzenny i multimedialny) oraz programów komputerowych, specjalnie przygotowanych dla małych planetariów. Wszystko odbywa się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie tych nowości technicznych daje efekt prawdziwego obserwatorium lub planetarium.