09.05.2016 „Mini Euro - Zgorzelec 2016”

UWAGA!

Turniej piłki nożnej  „Mini Euro - Zgorzelec 2016”

Nasza drużyna piłkarska w poniedziałek - 9 maja 2016r.

weźmie udział w turnieju piłkarskim „Mini Euro – Zgorzelec 2016”.

Turniej rozgrywany jest, co roku, na wzór rozgrywek Euro – w pierwszej edycji w roku 2012 nasza drużyna zajęła 2 miejsce, a najlepszy strzelec Wiktor Rękas – absolwent naszej Szkoły – wywalczył w nagrodę bilet i był na meczu Euro 2012 w Poznaniu: Włochy – Irlandia.

W tym roku też postaramy się godnie reprezentować naszą Szkołę, a jak będzie napiszemy i pokażemy zdjęcia w kolejnej relacji.

Organizatorem turnieju jest Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu.

Patronat nad turniejem objęli:

Burmistrz Miasta Zgorzelec

Sparkasse

McDonald's

InterCar

Drużyny zostały rozlosowane do 4 grup. Spotkania w grupach będą odbywały się w systemie „każdy z każdym”.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wejdą do fazy półfinałowej, w której zespół zajmujący pierwsze miejsce w swojej grupie zmierzy się z zespołem, który zajmie drugie miejsce w grupie następnej i będzie walczył  do finału.

W tym roku los przydzielił nam jako rywali następujące szkoły – każda szkoła reprezentuje jedną z drużyn narodowych, które zagrają w Euro 2016 we Francji:

•  A1 – SP  nr3 Zgorzelec – WŁOCHY
  •  A2 – SP Węgliniec – NIEMCY
  •  A3 – SP im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi – PORTUGALIA
  •  A4 – SP im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej – ANGLIA

Jak widzicie „grupa śmierci” – ale bądźmy optymistami - nasi chłopcy solidnie trenują 2 razy w tygodniu i mogą sprawić niespodziankę – trzymajcie kciuki  w poniedziałek !