19.05.2015 Badania Kompetencji Trzecioklasistów i Piątoklasistów

Dnia 19 maja 2015r. uczniowie klasy III oraz uczniowie klasy V  przystąpili do opracowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych - testów kompetencji sprawdzających ich wiadomości z języka polskiego
i matematyki. Test składał z dwóch części: I – Język polski, II – Matematyka. Każda z części testu trwała 45 minut.

W części z języka polskiego były  zadania sprawdzające rozumienie czytanego tekstu ujęte w formę zarówno wyboru odpowiedzi, jak i zredagowania krótkiej wypowiedzi pisemnej – sprawdzające  przede wszystkim kompetencje dotyczące odbioru tekstu – korzystania z różnych źródeł informacji, umiejętności wyszukiwania informacji i wnioskowania na podstawie tekstu, umiejętność analizy i interpretacji. Z matematyki sprawdzane były kompetencje z obszaru sprawności  rachunkowej, wyobraźni geometrycznej  oraz umiejętność rozwiązywania różnego typu zadań tekstowych.

Gównym celem przeprowadzonych badań było pokazanie mocnych i słabych stron uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki oraz pomoc nauczycielom planowaniu dalszej pracy z uczniami. Był to także doskonały trening przed kolejnymi testami, które czekają uczniów podczas II etapu edukacyjnego.

Trzymamy kciuki Uśmiech. Wyniki wkrótce.

B. Kowalska - nauczyciel matematyki

A. Rybaczuk - nauczyciel j. polskiego