16.04.2015 Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji kl. III

16 kwietnia uczniowie klasy trzeciej pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji z Operonem.
Pisanie testu poprzedzone było obejrzeniem przez uczniów filmu, w którym główny bohater Bratek – przyjaciel trzecioklasistów, próbuje rozśmieszyć kolegów oraz wprowadzić miły, pozbawiony stresu nastrój.
Co najważniejsze Bratek proponuje uczniom kilka relaksujących ćwiczeń, w których nasi trzecioklasiści z ochotą uczestniczyli. Po projekcji filmu wychowawczyni klasy III p. B. Paciorek otworzyła kopertę z testami i udzieliła krótkiego instruktarzu związanego z zaznaczaniem poszczególnych odpowiedzi. Na napisanie testu z języka polskiego przewidziano 45 minut, podobny czas poświęcono na zadania z matematyki. Trzecioklasiści przed pisaniem trochę się stresowali, po testach - wyszli uśmiechnięci.

Okazało się, że zadania nie były trudne. Uśmiech

Sprawdzian badał wiadomości i umiejętności uczniów zdobyte w ciągu trzech lat nauki. Będzie źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować.

Życzę wspaniałych wyników - wych. klasy III Barbara Paciorek Uśmiech