16.04.2015 Wizyta klasy VI w Gimnazjum im. O.M. Tomaszka w Pieńsku

Z wizytą w Gimnazjum ...

Dnia 16 kwietnia br. uczniowie klasy VI Naszej Szkoły zostali zaproszeni na integracyjne spotkanie, które odbyło się w Gimnazjum im. O. Michała Tomaszka w Pieńsku. Spotkanie to miało na celu przybliżenie uczniom klas VI Gminy Pieńsk charakteru klasy sportowej. Profil klasy sportowej został utworzony w 2008 roku w zaprzyjaźnionym gimnazjum w Pieńsku i rok rocznie wielu młodych zapalonych sportowców rozpoczyna w nim naukę.

Nasze spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która opowiadała historię powstania klasy sportowej, jej ideę, Mogliśmy poznać nazwiska wybitnych uczniów – sportowców, którzy zdobywali wysokie miejsca reprezentując swoją szkołę w różnych dyscyplinach sportowych. Pan dyrektor Marek Marendziak, który całym sercem oddany jest właśnie „sportowcom” bardzo serdecznie zachęcał, aby jak najwięcej młodych, zdolnych ludzi zasiliło od września 2015r. pierwszą klasę gimnazjum o profilu sportowym.

II częścią spotkania były rozgrywki sportowe – mecze siatkówki na pięknej hali sportowej gimnazjum. Wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko, a zwłaszcza uczniowie Naszej szkoły, którzy godnie reprezentowali całą społeczność Szkoły w Dłużynie Dolnej. Piękne stroje sportowe, dobre przygotowanie i świetna zabawa to była Nasza dewiza.

Czas biegł nieubłaganie i Nasza wizyta również szybko dobiegła końca. Po wysiłku sportowym udaliśmy się na pyszne lody, aby „słodko” zakończyć ten dzień pełen wrażeń.

Dziękujemy panu Markowi Popko – dyrektorowi gimnazjum za zaproszenie i jak zawsze liczymy na więcej.

Ja ze swojej strony dziękuje panu Jarosławowi Żółtańskiemu, który jak zawsze wspierał i dopingował Naszych szóstoklasistów.Uśmiech

M. Liskowacka – Kobyłt

Wychowawca klasy VI