21.03.2015 Nasz udział w Przegladzie Piosenki Turystycznej

Z gitarą w plecaku……

Sobotnie przedpołudnie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny 21 marca br. dla zespołu fletowego „Fleciki” było bardzo emocjonujące. O godzinie 9.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu rozpoczął się XXVI Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Zgorzelcu. Do przeglądu został zgłoszony zespół „Fleciki” w składzie Alicja Chmielowiec, Nadia Giering, Justyna Grzegorzewska, Julia Michaluk, Sonia Siwicka, Amelia Siemaszko, Julia Szpak oraz duet w składzie Alicja Chmielowiec i Julia Michaluk. Uczestnicy wykonywali po dwie piosenki o tematyce turystycznej i ekologicznej oraz mogli korzystać tylko z instrumentów muzycznych stosowanych w turystyce pieszej.

Dziewczęta z zespołu prezentowały na przeglądzie dwie piosenki „Z gitarą w plecaku” oraz „Ach, jak przyjemnie…”, duet – „Tango z plecakiem” oraz „Bieszczady”. Bardzo ważny jest fakt, iż Fleciki korzystały z pomocy pana Wiesława Wyspiańskiego, który WSPANIALE akompaniował zespołowi na gitarze do piosenek oraz pomógł zespołowi i duetowi w przygotowaniach do występu. DZIĘKUJEMY!!! Wszystkie dziewczęta spisały się na medal.

W duecie Alicja śpiewała i grała na flecie i marakasie, Julia również śpiewała oraz akompaniowała na gitarze. BRAWO!

Jury w obydwu kategoriach: zespół oraz duety, oceniało:

- dobór tekstów,

- walory muzyczno – wokalne

- wyraz artystyczny piosenek

Jak zawsze emocje były ogromne, zwłaszcza że „fleciki’ występowały jako pierwsze z wszystkich uczestników. Uśmiech

Występ zespołu i …… długie oczekiwanie. Następnie prezentacja Naszego duetu i znów ………czekanie. Czas dłużył się niemiłosiernie. Jednak było warto!!!

Jak mówi ludowe przysłowie ” bez pracy nie ma kołaczy” i tym razem nasza praca została nagrodzona. Otrzymałyśmy zaszczytne miejsca w obydwu kategoriach:

Duet – I miejsce

Zespół – III miejsce

Radość była ogromna, a i nagrody wspaniałe.

Jak zawsze dziękuję dziewczętom, zwłaszcza, że do końca nie było wiadomo czy wszystkie wystąpią – atak wirusów i mało czasu na przygotowanie.

Ogromne podziękowania należą się pani Angelice Michaluk, która pomagaław przygotowaniach do występu Julii i Alicji, oddając swój wolny czas, serce i wspaniale Nas wspierała. Pani Natalii Myćka i Barbarze Chmielowiec, które angażowały się podczas trwania przeglądu. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zawsze odpowiadają na mój apel dowożąc na występy dziewczęta.

Z muzycznymi pozdrowieniami

M. Liskowacka – Kobyłt

więcej o konkursie: www.gazetaregionalna.pl                        galeria zdjęć gazety regionalnej