14.12.2014 Nasz udział w "Spotkaniu opłatkowym" dla mieszkańców Dłużyny

Wigilia kolędą brzmiąca
Wigilia z dobrym życzeniem
Wigilia ze spełnionym marzeniem

Tradycją stało się już coroczne kolędowanie uczniów Naszej szkoły, w tym radosnym czasie zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Koło fletowe „Fleciki” pod opieką pani Marzeny Liskowackiej – Kobyłt i chórek szkolny „Wiolinki” pod opieką pana Wiesława Wyspiańskiego również w tym roku dostał zaproszenie na uroczystość wigilijną. Uroczyste Spotkanie Opłatkowe dla samotnych mieszkańców wsi, organizowane przez Radę Sołecką Dłużyny Dolnej i Dłużyny Górnej, odbyło się 14 grudnia br. – zaznaczę, że była to niedziela.

Śpiewane i grane kolędy oraz piosenki świąteczne, przeplatane krótkimi opowieściami o tradycjach bożonarodzeniowych, wzbudziły radość seniorów w Dłużynie Dolnej. Ujrzenie uśmiechów na twarzach, a czasem łzy wzruszenia w oku, wśród tych starszych osób, które z taką uwagą słuchały naszego występu, pięknie włączając się we wspólny śpiew kolęd, przepełnił Nas samych radością. Bardzo Nam miło, że możemy w tak wyjątkowy sposób umilić to spotkanie opłatkowe. Jak mówi sentencja Arystotelesa „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Warto jest przezywać wspólnie takie cudowne chwile, aby mieć wspominania na długi czas. Warto jest dawać radość, wzruszenie, optymizm niekiedy wprawić w zadumę. Wszystkie te uczucia pozwalają jeszcze głębiej przezywać ten wyjątkowy bożonarodzeniowy czas!!!

Ze świątecznymi pozdrowieniami

M. Liskowacka – Kobyłt

nauczyciel muzyki

P.S. Jeszcze raz dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zorganizowali dowóz dzieci na występ.