07.06.2014 UDZIAŁ W PARADZIE OTWIERAJĄCĄCEJ "DNI PIEŃSKA"

DNI PIEŃSKA 2014

Nasz szacunek i przywiązanie do tzw. małej ojczyzny wyraża się najczęściej poprzez lokalny patriotyzm.

Możemy go zdefiniować jako postawę szacunku, przywiązania i umiłowania swojej lokalnej ojczyzny.

Silne przywiązanie do własnego regionu - najbliższego otoczenia, spowodowało, że dziś tj. 7 czerwca 2014r

o godzinie 15.00 uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły wzięli udział w wielkiej paradzie otwierającej rokroczne obchody „Dni Pieńska”.

Wspólny przemarsz mieszkańców naszej gminy reprezentujących różne środowiska miał  na celu zintegrować społeczeństwo, podkreślić znaczenie „Małej Ojczyzny”– w której mieszkamy, uczymy się, poznajemy.
        Cieszę się, że uczniowie Naszej szkoły tak licznie wzięli udział w korowodzie ulicami miasta Pieńska

odpowiadając na zaproszenie organizatora tegorocznych obchodów  - EureGioKom Pieńsk. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania dali wyraz przynależności do lokalnej ojczyzny,  w której funkcjonujemy i z którą jesteśmy związani emocjonalnie.
Podziękowania należą się również rodzicom, którzy jak zawsze wspierają swoje pociechy a uczestnicząc

z nimi w dzisiejszej paradzie dali wspaniały przykład lokalnego patriotyzmu.

M. Liskowacka – Kobyłt
Opiekun SU