29.04.2014 PODSUMOWANIE AKCJI CZYSTY ANIOŁEK

Akcja "Czysty Aniołek"

Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

Akcja ta miała na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Chcielibyśmy, aby wszyscy mieli jednakowy start i dostęp do środków higienicznych, które zapewnią prawidłowy

i zdrowy rozwój każdego dziecka.
W ubogich rodzinach często brakuje podstawowych środków czystości tj. mydła, szamponu, proszku do prania. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów pasty, ręczników itp.  Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc dzieciom

z rodzin najuboższych w utrzymaniu higieny.
W szkole zbieraliśmy: mydła,  papier toaletowy, szczoteczki do zębów i szczoteczki dla dzieci, szampony, ręczniki, ściereczki oraz płyny - wszystko, co może pomóc, w tym aby każde dziecko było „Czystym Aniołkiem”.

Szampon często jest luksusem, podobnie jak pasta do zębów i szczoteczka, dlatego ubogie rodziny ich nie kupują.

To niestety smutna prawda.  Nasza szkoła włączyła się do akcji, gdyż  los ubogich dzieci nie jest nam obojętny.
Społeczność szkolna spisała się na medal! Brawo! Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy odpowiedzieli na apel. Dziękuję także nauczycielom za zaangażowanie w akcję.

Zebrane środki czystości zostaną przekazane do MGOPS w Pieńsku. Pracownicy socjalni i asystenci rodziny przekażą je rodzinom najbardziej potrzebującym tego typu pomocy.

Bogusława Chojnacka