12.04.2018 Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM

Pierwszy krok do edukacyjnej dorosłości!

Aby wspierać, motywować i pomagać uczniom naszej szkoły na edukacyjnej drodze, dyrekcja i nauczyciele postanowili, że klasa VI w tym roku szkolnym zostanie zgłoszona do uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty (jak wiadomo wg nowych przepisów taki sprawdzian będzie odbywać się w kl. VIII).

Sprawdzian odbył się 12. kwietnia i był pierwszym krokiem stworzonym do dwuletniego systemu przygotowań uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Tegoroczne arkusze egzaminacyjne jako nowość zawierały zadania zgodne z formułą nowego egzaminu. Zadania te będą obowiązywać obecnych uczniów klasy VI na egzaminie kończącym szkołę podstawową w 2019 roku.

Celem przeprowadzonego sprawdzianu było obiektywne zweryfikowanie poziomu wiedzy uczniów kończących klasę szóstą. Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do udziału w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty, rozpoczęły zmagania tego samego dnia i o tej samej godzinie.
• 9.00-10-20 – Cześć 1 - Język polski i matematyka
• 11.45 – 12.30 – Cześć 2 - Język obcy – j. niemiecki

Szczegółowy raport dla szkoły, w tym wyniki poszczególnych uczniów zostaną zaprezentowane 21. maja 2018r.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na wyniki, a szczególnie uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, a do tego czasu szara rzeczywistość…. Uczyć się nadal trzeba! Uśmiech

Pełna optymizmu: M. Liskowacka – Kobyłt - wych. klasy VI Uśmiech