III OGÓLNOPOLSKI KONKURS DACHL – MÄRCHEN - etap szkolny; 11.03.2024 :)

W miniony poniedziałek odbyło się wręczenie nagród dla uczestniczek i uczestników szkolnego etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego DACHL- Märchen.

Jest on organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.
Jego celem jest propagowanie języka niemieckiego poprzez czytanie, zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie postawy otwartości, ciekawości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka, uwrażliwienie na sztukę, rozwijanie wrażliwości estetycznej i językowej, twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności oraz stworzenie płaszczyzny do pozytywnej rywalizacji.
Konkurs w naszej szkole odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
1. dla uczniów kl. I-IV
2. dla uczniów kl. V-VIII.
Wzięło w nim udział czternaścioro dzieci. Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek przedmiotów artystycznych zwróciła uwagę na temat pracy, inspirację baśnią pisarza z kraju niemieckojęzycznego, dobór wskazanej w regulaminie techniki płaskiej, samodzielność oraz estetykę wykonania.
W grupie wiekowej w klasach I-IV przyznano następujące miejsca
I miejsce Wiktoria Jasińska z klasy IV
II miejsce Laura Wiewióra z klasy III
III miejsce Nikola Rattay z klasy IV.
W grupie wiekowej w klasach V-VIII
I miejsce Zofia Mazur z klasy VI
II miejsce Natalia Zabagło z klasy V
III miejsce Aniela Stasiuk z klasy V.
Uczestniczki i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, wyróżnione uczennice przybory artystyczne, które pozwolą na dalsze rozwijanie pasji.
W konkursie ogólnopolskim będą reprezentowały szkołę prace Wiktorii Jasińskiej i Zofii Mazur.

Laureatkom oraz pozostałym uczestniczkom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sylwia Olszak