Rekrutacja do szkoły muzycznej :)

W imieniu zgorzeleckiej szkoły muzycznej zapraszamy do zapisów na nowy rok szkolny. :)

W zakładce "Pliki do pobrania" znajdziecie Państwo niezbędne dokumenty.

Od 1 marca Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2024/2025. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego. Otwieramy nowe klasy i nowe specjalności: puzon, flet i altówka. To nowe instrumenty w naszej ofercie.

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna - bezpłatna. Przyjmujemy dzieci od 7 do 16 roku życia. W zależności od wieku uczniowie kształcą się w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. W ofercie posiadamy 13 instrumentów: fortepian, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia, puzon i instrumenty perkusyjne. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe.
Oto najważniejsze terminy rekrutacji:
• Tydzień otwartych drzwi 13-17 maja
• Spotkanie informacyjne dla kandydatów i ich rodziców 4 czerwca o godz. 17.00
• Składanie podań do dnia 10 czerwca 2024
• Badanie przydatności do szkoły I stopnia: 12 i 14 czerwca 2024, od godz. 16.00.
• Egzamin wstępny do szkoły II stopnia: 13 czerwca 2024, godz. 15.00.
Podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz - uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Dorota Barczyk - dyrektor.