23.10.2020 TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

Talent… doda ci skrzydeł!
Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Uczniowskiej SuperMocy.
Na lekcjach języka polskiego w klasie czwartej i szóstej oraz zajęciach wychowawczych w klasie szóstej zorganizowane zostały warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony.
Inspiracją był blog biolożki Joanny Gadomskiej i jej ciekawa inicjatywa, która spodobała się polonistce Sylwii Olszak.
Pretekstem do zajęć na lekcji wychowawczej stał się film „Cyrk motyli”. Główny bohater pomimo swoich niedoskonałości, przy pomocy wspaniałych przyjaciół, potrafi rozwinąć skrzydła, odkryć w sobie talent i go rozwinąć.
Uczniowie z klasy szóstej wykonali piękne pióra i razem z wychowawczynią przygotowali wspaniałe skrzydła dające siłę do wysokiego lotu. Powstały również krzyżówki z mocnymi stronami dzieci, a rozwiązaniem było ich imię.
Polonistyczną inspiracją stała się przypowieść o talentach oraz piosenka wykonywana przez Annę Marię Jopek „Joszko Broda”. Poznając warsztat pracy tego niezwykłego multiinstrumentalisty szóstoklasiści zachwycili się jego umiejętnościami i zrozumieli przesłanie, żeby nie zakopywać swoich talentów głęboko, tylko je rozwijać i pokazywać. Już zaplanowaliśmy letni pokaz talentów w naszej klasie. Uczniowie poczuli się bardzo zmotywowani do doskonalenia i szlifowania swoich niezwykłych umiejętności.
Innym, równie inspirującym tekstem, stała się dla klasy czwartej lektura „Akademia pana Kleksa”. To książka o człowieku pełnym pasji i optymizmu, który swoja postawą wpływa na młodych uczniów. Zaciekawieni losami Mateusza i Adasia czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach przyszywania guzików do czapek Bogdychanów oraz tworzenia zwierząt z kolorowych kleksów wykonanych farbami. Każdy uczeń na przygotowanej przez siebie czapce, z mocno przyszytym guzikiem, aby moc się nie zagubiła, wypisał swój talent.
Poznanie naszych mocnych stron, talentów może w przyszłości zaprocentować wspaniałym zawodem, który będzie też wielką pasją. Dzięki temu osiągniemy swój życiowy sukces.
Zachęceni naszymi działaniami uczniowie i nauczyciele już obiecali przyłączyć się do akcji w przyszłym roku.
Niech Moc będzie z Wami!
Wasza polonistka i bibliotekarka