Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci - 30.04

To smutna okazja do świętowania.
Przemoc wobec dzieci zdarza się bardzo często; słyszymy o niej w telewizji, w radiu, czytamy w internecie. Dzieci doświadczają jej z różnych stron, niestety często także od najbliższych osób.

Nasi uczniowie usłyszeli dzisiaj, że wszystkie dzieci mają prawo do szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa bez bólu i strachu. Trzy krótkie filmy pokazały różne rodzaje oraz następstwa przemocy. Dzieci poznały także numery telefonów, pod którymi można szukać wsparcia w kryzysowych sytuacjach.
Spotkanie zakończyło się weselszym akcentem. Nasz kolega Filip Pietrzak obchodził dzisiaj urodziny, dlatego całą społeczność szkolną zaśpiewała mu uroczyste „Sto lat”. Filip, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Katarzyna Mazur
Joanna Kroczyńska