18.01.2015 „Fleciki” Kolędują

„Hej kolęda, kolęda ...”

Kolęda płynie cicho z nieba
Anioły sypią białe pierze
Magiczna gwiazda świat ogrzewa
Przyjdzie dziś do nas Boże Dziecię.
Przyjdzie i znowu świat odmieni
Ucichną kłótnie, zgasną spory
W sercu zagości spokój na nowo
W skrzypiący śniegiem dzień ...

W wyjątkowy dzień styczniowy, w niedzielne przedpołudnie, z pięknymi polskimi kolędami na mszę świętą udał się do kościoła p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku, zespół fletowy „Fleciki”. Podczas niedzielnej mszy świętej o godzinie 10.00 mogłyśmy wspólnie kolędować z zebranymi wiernymi w Kościele. Bardzo Nam miło, że już
po raz trzeci, mogłyśmy odpowiedzieć na zaproszenie Ojca Jakuba i wspólną grą kolęd „oprawić” niedzielną mszę św.

Dziewczęta zagrały na flecie tradycyjne polskie kolędy Gdy się Chrystus rodzi, Lulajże Jezuniu, Gdy Śliczna Panna, W żłobie leży oraz Jezus malusieńki. Wszyscy uczestnicy mszy św. pięknie włączali się w śpiew kolęd przy akompaniamencie fletów. Z zadumą wsłuchiwali się w delikatny głos instrumentów. Wierzymy, że nasza gra z głębi serca, napełniła wszystkich radością i życzliwością, pozwalając jeszcze mocniej się modlić. Tym wspólnym występem zakończyłyśmy tak cudowny i zawsze długo wyczekiwany - okres bożonarodzeniowy!

Ja ze swojej strony dziękuję dziewczętom za przybycie i cieszę się, że mogłyście wzbogacić się po raz kolejny
o nowe, jakże wyjątkowe przeżycie!!!

Dziękuję również wszystkim bliskim za obecność, wsparcie, zaangażowani i przywóz dziewcząt na dzisiejsze kolędowanie! Bez PAŃSTWA pomocy ani ruszUśmiech.

A dziękując serdecznie Ojcu Jakubowi za zaproszenie, z niecierpliwością polecamy się za rokUśmiech.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z występu, dzięki uprzejmości pana Tomasza Subocz!

Z muzycznymi pozdrowieniami

M. Liskowacka – Kobyłt