Sukces Laury Wiewióry na Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas 1-3 w Zgorzelcu - 18.04.2024 :)

Poniżej post, który umieścił na swoim profilu Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

18 kwietnia 42 uczestników z wszystkich siedmiu gmin powiatu zgorzeleckiego zaprezentowało nam swoje interpretacje znanych i lubianych utworów - zarówno tych klasycznych, jak i z bardziej współczesnego repertuaru. WSZYSCY byli zwycięzcami już od początku, decydując się na występ na scenie przed tak liczną publicznością i deklamując utwory ze swadą i całkowitym zaangażowaniem. WSZYSTKIM gratulujemy odwagi i umiejętności!

Po prezentacjach jury ruszyło dokonać niemal niemożliwego, czyli wyboru laureatów. Po burzliwej naradzie i podjęciu niełatwych decyzji zdecydowało, co następuje:
1 miejsce ex aequo zajęli Adela Niewęgłowska Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Cogito w Zgorzelcu i Mieszko Zarzycki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu.
Dwa drugie miejsca zajęły: Laura Wiewióra Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej S i Zofia Markowska ze Szkoły Podstawowej w Żarskiej Wsi.
Na trzecim miejscu na podium stanęli: Antonina Cerobska ze Szkoły Podstawowej w Łagowie i Miłosz Rędziak @Szkoła-Podstawowa-nr-1-w-Pieńsku
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Smolarek Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni oraz Maciej Szcześniak ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, nauczycielom, szkołom i instytucjom kultury za przygotowanie dzieci i udział w naszym konkursie!

Laura, dziękujemy i gratulujemy! kiss